Śliwki w likierze... lakierze | Softer Crazy Colours nr 8

Chyba znalazłam lakier idealny na jesień. Idealnie - na samym początku wiosny. W butelce wygląda na brąz z domieszką fioletu, przez co nikt na spotkaniu blogerek nie chciał się za niego wymienić. A macie za swoje, teraz patrzcie jaki ładny! :D

O istnieniu kosmetyków firmy Softer dowiedziałam się na spotkaniu. Lakiery otrzymujemy w małych buteleczkach o pojemności 9ml. Ich opakowanie nie jest zbyt wygodne, tyczy się to zakrętki - gładka, śliska, ciężko ją odkręcić. Na potwierdzenie moich słów posiadam jeszcze jeden lakier z tej serii, którego nie mogę otworzyć od trzech miesięcy. No ale - karmię się nadzieją i jeszcze go nie wyrzucam, bo ma piękny kolor. Lakiery kupimy w Internecie oraz drogeriach Stars, gdzie powinny kosztować około 7-8zł.

Patrząc na zakrętkę, która ma odzwierciedlać barwę lakieru, nie byłam do niego do końca przekonana. Dziwny, brudny brązo-fiolet. Na paznokciach jednak widać purpurę, a raczej jej przebłyski w słońcu. Lakier ma dość rzadką konsystencję, przez co lubi rozlewać się na skórki. Smuży, a do uzyskania upragnionego koloru niezbędne są przynajmniej dwie warstwy. Jego dużym plusem jest to, że szybko wysycha oraz ma ładny połysk (na zdjęciu poniżej BEZ top coatu). Zmywa się dobrze, ale barwi skórki. Zawszę stosuję odżywkę/bazę pod lakier, więc nie zauważyłam u siebie odbarwienia płytki (ale np. Rzenn już tak). Trwałość - ok. 2-4 dni. Zależy od tego, jak często się leży i pachnie.

Chociaż lakier jest ładny i robi wrażenie, to jednak posiada kilka wad. Gdyby nie kiepska trwałość, odbarwianie i smużenie, pewnie skusiłabym się na więcej odcieni. Tego, skoro go już mam, będę używać, choć niezbyt często. I na pewno nie o tej porze roku.

~ Natalia

Zobacz też: