Puzzle na paznokciach | Tutorial

Nadal nie kończą mi się pomysły na zdobienia paznokci. Dzisiaj coś bardzo wiosenno-letniego, kolorowego i jak zawsze - łatwego do samodzielnego zmalowania.

Chociaż ja w swoim zdobieniu użyłam kolorów, które właściwie nie mają ze sobą nic wspólnego, to myślę, że zestaw różnych odcieni jednej barwy będzie wyglądać dużo lepiej. Ja z pewnością wypróbuję jeszcze miętowo-niebieskie połączenie. Najważniejszy w tym zdobieniu jest wybór lakierów. Muszą one być dobrze kryjące, żeby uniknąć grubych, odstających warstw. Warto też wybrać emalie, które szybko wysychają - w końcu warstw jest kilka. Dzięki temu można oszczędzić trochę czasu.

Zdobienie można spokojnie wykonać bez użycia tasiemek - trzeba wtedy być jednak nieco dokładniejszym. Mimo to, nawet, jeśli zdarzy nam się krzywo pomalować paznokieć, to można to skorygować czarnymi liniami, które malujemy później. Na koniec - czarne kropki, a na nie lakiery w odpowiednich kolorach. Tutaj widać, dlaczego ważne jest dobre krycie lakierów - muszą pokryć czarną bazę, nie pozostawiając przy tym grubych, odstających kopuł na płytce paznokcia.

Jak wam się podoba takie zdobienie? Spróbujecie je wykonać u siebie?

~ Natalia

Zobacz też: