Cztery pory roku - zmywacz w żelu

Czy należycie do grona tych osób, które nie potrafią zadowolić się tym, co jest dobre? Ja nie. Rozumiem, że jeżeli coś działa i się sprawdza, to próby ulepszenia tego mogą zakończyć się na dwa sposoby - dużym sukcesem lub fiaskiem takiej samej wielkości. Ryzyko jest świetne i czasem się opłaca, ale jednak najczęściej spotykane rozwiązania zazwyczaj są najlepsze. Przykład - ile różnych zmywaczy w formie żelu można zobaczyć na sklepowych półkach? Jak myślicie, dlaczego?


Jakieś trzy miesiące temu dostałam bardzo miłą przesyłkę od Czterech Pór Roku. W niej między innymi było to maleństwo - zmywacz do paznokci w formie żelu. 60ml zielonkawego kosmetyku o zapachu acetonu wzbogaconego trawą cytrynową. Cena? Około 10zł. Trochę drogo.


Zmywacz dobrze radzi sobie z różnymi rodzajami lakierów, jednak największą jego zaletą jest zapach, który wyjątkowo nie jest przykry. Reszta jest całkiem przeciętna. Wydajność zmywacza mieści się w normie. Niestety - wysusza i zostawia biały nalot na palcach i paznokciach.


Żelowa konsystencja zmywacza kompletnie nie przypadła mi do gustu. Przez pół opakowania próbowałam nauczyć się, jak go poprawnie używać. Ostatecznie i tak "wciskałam" go w wacik, aby w tradycyjny sposób zmyć lakier. Sensu tu brak.
Podsumowując - nie ze mną te numery. Zostaję przy tradycyjnym zmywaczu, bez zabawy i bez zbędnego odciążania portfela.
~ Natalia

Zobacz też: