Wyniki blogowej ankiety, zmiany, informacje

Hej! Dawno nic nie działo się na blogu - najpierw koniec semestru i zaliczenia, później sesja. Ostatnie dni z kolei poświęciłam (częściowo) na analizę waszych odpowiedzi w ankiecie, którą opublikowałam około miesiąca temu, tworzenie nowego szablonu i wprowadzanie pewnych zmian na blogu. Poza nowym, przejrzystym i bardziej kolorowym wyglądem, blog dostał także nowy adres - fixation.pl.


Jak mogłam się spodziewać, 100% moich stałych czytelników to tak naprawdę czytelniczki. Jakoś mnie to nie dziwi. Znaczna większość z was należy do przedziału wiekowego 19 - 23, co mnie cieszy, bo oznacza to, że czytają mnie moje rówieśniczki. No mniej więcej, bo sama jestem bliższa końcowi tego przedziału niż jego początkowi.
Jeżeli jesteście zainteresowane, poniżej możecie znaleźć kilka informacji dotyczących odpowiedzi na pytania ankiety. Nie, nie na wszystkie - nie ma tak dobrze. Przynajmniej na te najważniejsze.


To jednak był tylko taki wstęp, służący bardziej zaspokojeniu mojej ciekawości niż czemukolwiek innemu. Najważniejsze były dla mnie odpowiedzi na kolejne pytania. Szczególnie nurtowała mnie kwestia braku mojego zdjęcia na blogu. Nie wystarczyłoby mi palców na dłoniach wszystkich moich obecnych i przyszłych domowników, gdybym chciała zliczyć negatywne opinie przeczytane w Internecie dotyczące ukrywania swojej twarzy przed światem, dlatego spodziewałam się niemal wyłącznie odpowiedzi "przeszkadza mi to". Jak się okazuje, większość z was nawet nie zauważyła, że mojego zdjęcia tu nie ma. I dobrze! Na razie nie spieszy mi się do pokazywania tu swojej twarzy. Ostatecznie utwierdziłyście mnie w przekonaniu, że nie jest to konieczne.
Większość z was chciałaby, aby posty na blogu ukazywały się co drugi dzień. Z tym mogę się zgodzić, sama chciałabym, żeby tak było. Od tej pory możecie spodziewać się postów w regularnych (na miarę moich możliwości), dwudniowych odstępach. Niemal wszystkie obserwujecie mnie przez bloggera, więc nie powinnyście ich przegapić.


Sporo zażaleń dotyczących szablonu wzięłam do siebie - ponury, szary, nieprzyjemny - serce mi się krajało, bo mega mi się podobał :D Nie chciałam takiego szablonu, jak wszędzie - wielka, biała plama do mnie nie przemawia. Wykombinowałam coś innego i mówiąc szczerze obecny szablon podoba mi się bardziej. Szczególnie miniaturki postów na stronie głównej. Teraz jest jasno, przyjemnie... i na pewno weselej.
Trochę dziwne były dla mnie odpowiedzi na pytanie dotyczące tematów pisanych przeze mnie postów. Spodziewałam się większego zainteresowania tzw. "prywatą" zważywszy na to, że te wpisy mają zawsze przynajmniej dwa razy więcej wyświetleń niż pozostałe.
Wiele z was wolałoby, aby makijaże pojawiały się częściej, ale chyba na razie całkiem znikną z bloga. Na pewno pojawią się jeszcze kiedyś, jak już sprawię sobie lepszy sprzęt. Mój obecny aparat zjada lub przekłamuje kolory, więc fotografowanie nim make-upu mijałoby się trochę z celem.


Moje ostatnie pytanie dotyczyło pisania poradników HTML/CSS, szablonowego DIY i publikowania grafiki do waszego użytku. Głosy rozłożyły się niemal równo pomiędzy opcją rozszerzenia fixation o takie tematy i założenia nowego bloga. Sama skłaniałam się ku tej drugiej opcji, więc na dniach przedstawię wam moje nowe dziecko (na pewno będzie to blog na blogspocie). Muszę tylko najpierw znaleźć kogoś, z kim mogłabym przeprowadzić burzę mózgów związaną z nazwą.

Publikując ankietę miałam nadzieję, że rzucicie trochę światła na to, co w moim blogu jest w porządku, a co nie. Dzięki waszym odpowiedziom wiem, których form się trzymać, a które porzucić lub zastąpić innymi. Wielkie dzięki za pomoc - mój blog nie miałby sensu, gdyby nie wy :)

P.S. Wszystkim przyjemniakom dziękuję za miłe słowa zostawione w ankiecie!
~ Natalia

Zobacz też: