Idealny pedicure w 7 krokach | Jak dbać o stopy?

Planowałam przygotować ten post nieco wcześniej - w końcu lato jest już w pełni - ale z czasem było kiepsko. Mimo to, lepiej późno niż wcale, a wakacje wcale nie dobiegają końca, wręcz przeciwnie. Dlatego właśnie dziś ten post - nigdy nie jest zbyt późno na przygotowania do lata! :) Sprawa jest prosta - nawet najpiękniejsze buty nie zrobią dobrego wrażenia, jeśli założymy je na niezadbane stopy. Dzisiaj chciałam pokazać wam sposób na idealny pedicure w siedmiu bardzo prostych krokach.

Mój "sposób" to właściwie nic innego, jak delikatnie uproszczona wersja tradycyjnego pedicure wykonywanego przez kosmetyczki. Wymaga trochę czasu i wkładu własnego, ale chwila relaksu dobrze zrobi każdemu. Do wykonania mojego pedicure używam praktycznie cały czas tych samych produktów - zmienia się jedynie krem do stóp bo jeszcze nie znalazłam ideału. Do pierwszej części zawsze używam obcinacza do paznokci (nie znoszę nożyczek!) oraz papierowego pilnika. Ważne, żeby paznokcie piłować tak, jak te u dłoni - tylko w jedną stronę. Powinno się także, o czym wcześniej nie miałam pojęcia, opiłowywać je na prosto, gdyż zaokrąglanie paznokci może sprzyjać ich wrastaniu.

Do drugiego kroku obecnie najczęściej używam soli z poniższego zdjęcia. Jest to sól do stóp pięknie pachnąca różami od firmy Regis. Kupuję ją w krakowskim Jubilacie, kosztuje ok. 3zł. Niestety nie spotkałam jej nigdy w żadnym innym sklepie. Mimo to moim ulubieńcem zostaje sól z Delii - zielona, o zapachu typowym dla produktów do stóp - świetnie zmiękcza naskórek. Z równie dobrym efektem można zastosować żel pod prysznic czy płyn do kąpieli. Mimo to lepiej zainwestować w sól - wiele z nich ma świetne właściwości relaksujące, odświeżające, antyseptyczne czy przeciwpotne.

Peelingów do stóp nie rozumiałam i tym samym nie uznawałam, dopóki jednego nie wypróbowałam. Był to peeling z Oriflame, o bardzo intensywnym, odświeżającym, mentolowym zapachu. Aktualnie używam peelingu do dłoni z Eveline. Lepszy taki, niż żaden. Zresztą używany do rąk mi nie pasował. Można również spróbować zrobić peeling samemu - cukrowy lub solny sprawdzi się równie dobrze. W końcu nie tylko pięty potrzebują ścierania. Dodatkowo peeling przygotuje stopy do dalszych zabiegów, choćby nawilżania.

Jeśli chodzi o usuwanie skórek, to zdecydowanie nie polecam ich wycinania - zarówno w przypadku dłoni jak i stóp. Moim zdaniem wygląda to nieestetycznie i może stawać się problematyczne. Wystarczy odsunąć je patyczkiem. Efekt jest taki sam, bez hardcorowej ingerencji w ciało.

A wy czego używacie do pedicure? A może, zamiast wykonywać go same, wolicie korzystać z usług kosmetyczki? Może macie jakieś swoje/domowe sposoby na piękne stopy?

P.S. Jak tak patrzę na powyższą grafikę, to chce mi się śmiać z mojego doboru wyrazów - tekst "przygotuj stopy", a zaraz pod nim "obetnij i spiłuj" :D Chociaż wydaje mi się, że niektórym stopom, jakie widziałam w życiu, tylko to może pomóc :D

~ Natalia

Zobacz też: