B.O - kolejny nieidealny żółty lakier

Święta, Święta... i po Świętach! A ja... cóż, byłam nieobecna (przynajmniej na moim blogu, chociaż na waszych również) przez dwa tygodnie. Niestety nie było to w żaden sposób związane ze słodkim lenistwem, Świętami, czy przygotowaniami do nich. Na szczęście znalazłam chwilę na napisanie kilku słów o lakierze, który wygrałam w rozdaniu u Anne Mademoiselle. Nie wpisuje się on w klimat i zimową pogodę za oknem, a raczej pasuje do lata czy jesieni. Na wasze nieszczęście paznokcie maluję tym lakierem, na który akurat mam ochotę, a nie tym, który pasuje do pory roku. No ale ja piernik piekę nawet w wakacje.

Niestety nie udało mi się znaleźć w Internecie żadnych informacji na temat tego lakieru. Pojęcia nie mam co to za firma, jaki mają asortyment i ile kosztują ich produkty. Natknęłam się na aukcje tych lakierów na ebay i aliexpres, jednak nie były one identyczne z tym, który ja posiadam. Część z nich miała buteleczki skopiowane od O.P.I., reszta wyglądała bardzo tanio i tandetnie. Cena była jednak dość niska, bo ok. 2-3$ za sztukę.

Jeżeli chodzi o żółte lakiery, to jeszcze nie znalazłam takiego, który spełniałby wszystkie moje wymagania. Lakier ze zdjęć niestety również tego nie robi. Ma niezłą konsystencję i wygodny pędzelek, ale niestety - to mi nie wystarczy. Wysycha bardzo długo, bo około godziny. Nie kryje zbyt dobrze, po dwóch warstwach nadal widać prześwity. Do tego strasznie smuży, rozkłada się nierównomiernie i pachnie paskudnie, jak menel spod monopolowego (dosłownie!). Szkoda, bo kolor ma bardzo ładny. Niektóre z jego wad można zmniejszyć dobrym top coatem, ale to nadal nie jest to... Po tym produkcie mam ochoty na żadną emalię tej firmy.

O tej porze roku stawiacie na zimowe odcienie, czy nie jest to dla was istotne? Jakie są wasze ulubione żółte lakiery? Znacie firmę B.O?

~ Natalia

Zobacz też: