*BLING* *BLING* - czerń, złoto i nude

Pogoda nieco się uspokoiła, a temperatury zmalały, więc i ja mam ochotę na stonowane, spokojne paznokcie w bardziej jesiennym klimacie. Nie mam też ostatnio czasu na tworzenie wymyślnych wzorków, ale to nic straconego. Wystarczą tasiemki do zdobień i jakiś ciekawy top coat, żeby wyczarować wyjątkowy manicure. Dzisiaj właśnie jeden z takich - złożony ze spokojnych kolorów, ale błyszczący i dziwnie elegancki, niemal biżuteryjny. To ta czerń, czy dodatki złota? Oceńcie same!

Czarny lakier stracił dla mnie swój urok około pół roku temu, postanowiłam jednak dać mu zabłysnąć (i to dosłownie!). W tym manicure króluje właśnie czerń, którą mamy na każdym paznokciu. Paznokcie nie wyglądają jednak na ciężkie i smutne dzięki złotemu brokatowi. Uwagę od nich odciąga też bardzo prosty wzór na palcu serdecznym. Do tego trochę złotej biżuterii i mamy zdobienie, które pasuje niemal do wszystkiego.

Do wykonania tego manicure nie użyłam wielu kosmetyków. Na początku paznokcie pomalowałam odżywką (akurat teraz jest to Bielenda). Następnie na paznokcie palców serdecznych nałożyłam po dwie warstwy emalii Wibo w kolorze cielistym. Pozostałe paznokcie potraktowałam czarnym lakierem Eveline. Na paznokciu serdecznym przykleiłam dwie cienkie tasiemki do zdobień i namalowałam na środku gruby, czarny pasek. Pokryłam go, i pozostałe czarne paznokcie, dwoma warstwami utwardzacza Sally Hansen. Całość utrwaliłam topem od Wibo, który daje mocno błyszczące wykończenie.

Jak wam się podoba to zdobienie? Odchodzicie już od intensywnych, jaskrawych, wakacyjnych manicure? Nosicie na co dzień czarne paznokcie?

~ Natalia

Zobacz też: