5 akcesoriów z niezbędnika lakieromaniaczki | Co przydaje się przy zdobieniu paznokci?

Ładny, ciekawy manicure to dla mnie nie tylko sprawdzony lakier w ulubionym kolorze. Teraz, kiedy chyba mogę już powiedzieć, że na moich dłoniach gościł każdy kolor tęczy oraz kilka dodatkowych, staram się urozmaicać swoje paznokcie na wszelkie możliwe sposoby. Przerobiłam już trochę dziwactw, akcesoriów i ozdób i wyłoniłam z nich moich absolutnych ulubieńców. Chcecie wiedzieć co uważam za warte uwagi?

Tasiemki do zdobień i szablony

Warto wyróżnić dwa rodzaje naklejek. Pierwsze z nich to cieniutkie, około jedno milimetrowe tasiemki. Występują one w rożnych kolorach - od matowych, przez błyszczące i "brokatowe" aż do metalicznych. Można wykorzystywać je do maskowania, czyli zakrywania miejsc na paznokciu, których nie chcemy pokryć lakierem. Pomocne są też, gdy zależy nam na uzyskaniu równych granic miedzy rożnymi emaliami. Jeśli natomiast dobrze dopasujemy kolory, to takie tasiemki same w sobie mogą być idealnym dopełnieniem manicure. Drugi rodzaj naklejek to grubsze i bardziej wytrzymałe szablony. Najbardziej popularną forma są półkola, używane do francuskiego manicure. Można jednak znaleźć inne kształty - grot strzałki, zygzaki czy coś w stylu nawiasu klamerkowego. Przykładowe zdobienia wykonane przy użyciu naklejek - [KLIK], [KLIK] lub [KLIK].

Nail art tape and stencils
5 akcesoriów z niezbędnika lakieromaniaczki | Co przydaje się przy zdobieniu paznokci?
Płynny lateks

Kolejna rzecz to coś, co docenia się dopiero po jego wypróbowaniu. Płynny lateks, bo o nim mowa, jest bardzo przydatny przy wszystkich zdobieniach mających tendencję do robienia bałaganu. Dzięki niemu wykonanie ombre lub water marble jest niemal bezproblemowe. Oszczędza dużo czasu przy czyszczeniu skórek lub palców z lakieru. Płyn ma dość gęstą, nieco klejącą konsystencję. Nakładamy go na skórki przy pomocy załączonego pędzelka, który jest identyczny jak te w lakierach do paznokci. Możemy też malować nim wzory na płytce, co będzie działać jak płyn maskujący używany przy obrazach akwarelowych. Lateks wysycha dość szybko, tworząc gumową, ciągnącą się warstwę, która chroni skórę lub inną, pokrytą nim powierzchnię przed zabrudzeniem. Pędzelek dołączony do butelki jest mało precyzyjny, ale można zastąpić go patyczkiem z drzewa pomarańczowego, sondą albo innym pędzelkiem z własnych zbiorów. Wiem, że dziewczyny zastępują płynny lateks również klejem wikolowym, ale ja nie miałam okazji sprawdzić, czy ten zamiennik jest skuteczny. Przykładowe zdobienie, przy którym można wykorzystać taki bajer - [KLIK].

Liquid latex
5 akcesoriów z niezbędnika lakieromaniaczki | Co przydaje się przy zdobieniu paznokci?
Naklejki wodne

Następne akcesorium to naklejki wodne, przed którymi wzbraniałam się bardzo długo. Zawsze wydawało mi się, że jest to droga na skróty i coś dla leniwych. Zdecydowanie faworyzowałam zdobienia malowane własnoręcznie. Dopiero niedawno trafiło do mnie kilka arkuszy naklejek zamówionych na aliexpress. Używa się ich jak popularnych kiedyś tatuaży z chipsów. Odcinamy kawałek, moczymy go wodzie, następnie usuwamy folię zabezpieczającą i odklejamy wzór, który umieszczamy na paznokciu. Naklejkę można dopasować do kształtu paznokci przy pomocy nożyczek lub po prostu zmywacza do paznokci i pędzelka. Jest to bardzo prosty sposób na profesjonalnie wyglądający manicure. Takie "tatuaże" pozwalają zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Cały proces jest mało pracochłonny, szczególnie, jeśli wykorzystujemy naklejki o dużym formacie, czyli takie które pokrywają całą powierzchnię paznokcia. Dzięki tej drodze na skróty można uzyskać naprawdę wspaniałe efekty przy małym nakładzie sił. Moje zdobienie z naklejkami wodnymi - [KLIK].

Water decals
5 akcesoriów z niezbędnika lakieromaniaczki | Co przydaje się przy zdobieniu paznokci?
Zestaw do stemplowania

Stemplowanie zdecydowanie wymaga największych nakładów pracy. Na idealny manicure składa się tutaj kilka równie istotnych części. Jest to nie tylko dobra, dokładnie wygrawerowana płytka, ale też miękki, klejący się stempel oraz gęste i mocno napigmentowane lakiery. Opanowanie tej techniki może zająć trochę czasu, jednak efekty końcowe są warte zachodu. Przy stemplowaniu można dowolnie eksperymentować z wzorami oraz kolorami, oraz wykończeniami emalii by uzyskać niepowtarzalny manicure. Zestawy do stemplowania są dość tanie. Pierwszą płytkę oraz stempel ze zdrapką można zakupić na wielu zagranicznych stronach już za około 5 zł. W sieci jest też dostępnych wiele filmików, dzięki którym można uniknąć robienia typowych błędów nowicjuszy. Po osiągnięciu pewnej wprawy może to być naprawdę szybki sposób na bardzo ciekawe, dokładne zdobienia paznokci. Jak wyglądają stempelki na paznokciach - [KLIK].

A stamping kit
5 akcesoriów z niezbędnika lakieromaniaczki | Co przydaje się przy zdobieniu paznokci?
Top-coat

Ostatnie na mojej liście są top coaty. Wiem, że dla wielu z was, jak i obecnie dla mnie są to obowiązkowe elementy każdego manicure, ale zdaję sobie sprawę z tego, że są dziewczyny, które nie używają tego typu produktów. Sama do niedawna nie widziałam sensu ich istnienia! Często zdarzało mi się wynajdywać nowe sposoby na szybsze wysychanie lakieru, jak na przykład moczenie paznokci w zimnej wodzie, jednak nie dawało to satysfakcjonujących efektów i trwało zdecydowanie zbyt długo. Zadaniem top coatu jest własnie to - przyspieszenie wysychania lakieru. Do tego taki produkt oferuje nam wygładzenie powierzchni paznokcia oraz nabłyszczenie manicure. Dobry kosmetyk może skrócić czas oczekiwania na wyschnięcie lakieru nawet do kilkudziesięciu sekund. Moim ulubieńcem jest Insta-Dri od Sally Hansen, ale wiele z was bardzo chwali Seche Vite, który mnie akurat nie przypadł do gustu. Warto zrobić mały przegląd produktów tego typu i sprawdzić, co się u nas najlepiej sprawdza. Opłaca się przeznaczyć kilkanaście złotych na dobry top coat i cieszyć się nie tylko blaskiem zbliżonym do lakierów hybrydowych, ale też wydłużoną trwałością naszego manicure.

Top-coat
5 akcesoriów z niezbędnika lakieromaniaczki | Co przydaje się przy zdobieniu paznokci?

Co uważacie za niezbędne akcesorium każdej lakieromaniaczki? Bez czego wy nie możecie obejść się w swoich lakierowych kosmetyczkach?

~ Natalia

Zobacz też: