Miętowo - srebrne geode nails | Suche marble - tutorial krok po kroku

Są dwie rzeczy, które bardzo mi się podobają - surowe, nieoszlifowane minerały i water marble. Tego drugiego próbowałam wielokrotnie i zawsze kończyło się to klęską. Kryształy z kolei ciężko przenieść na paznokcie. Na szczęście istnieją sposoby na wyciągnięcie z tych dwóch rzeczy tego, co najlepsze i odrzucenie całej reszty bezsensu. Jeśli chcecie wiedzieć jak wykonać manicure z głównego zdjęcia, to czytajcie dalej!

Miętowo - srebrne geode nails | Suche marble - tutorial krok po kroku

Jeśli nie kojarzycie, czym są geody, to są to puste przestrzenie w skałach, wypełnione w środku jakimś minerałem. Wykorzystywane są na wiele sposobów - do tworzenia biżuterii, pojemników, ozdób, a ostatnio widziałam nawet zrobioną z druzy... umywalkę! Nie będę się zagłębiać w to, jak powstają. Krótko mówiąc, są piękne. Można by podciągnąć to zdobienie także pod paznokcie marmurkowe, gdzie marmur jest dość nietypowy. Wystarczyłoby jednak użyć białej bazy i odrobiny czarnego lub szarego lakieru i wyszedłby nam biały marmurek, najmodniejszy w tym sezonie. Z kolei "water" marble bez wody jest dużo prostszy w wykonaniu i produkuje nieporównywalnie mniej bałaganu. Nie trzeba martwić się o odpowiednią temperaturę płynu, dobrze dobraną konsystencję lakierów i masę sprzątania.

Lakiery, których użyłam do wykonania tego zdobienia to czerń Eveline MiniMax, srebrny lakier Allepaznokcie i Barry M Gelly Hi - Shine w kolorze 'Sugar Apple'.

Miętowo - srebrne geode nails | Suche marble - tutorial krok po kroku

Do stworzenia takiego manicure musimy się odpowiednio przygotować. Po pierwsze, będzie potrzebna nam jakaś śliska, dość sztywna powierzchnia, na której stworzymy swoją naklejkę - folia (np. z gładkiej koszulki na dokumenty), silikonowa mata do zdobień paznokci albo podkładka na stół. Ja wykorzystałam podkładkę i malowałam na jej odwrocie, gdzie nie było nadruku. Wybieramy lakiery, które nie są zbyt gęste - w zasadzie im rzadsze, tym lepiej. Bezpiecznym wyborem kolorów jest jeden lakier, który będzie stanowić naszą bazę - najlepiej neutralny odcień szarości, biel lub czerń. Do tego odrobina wybranego lakieru kolorowego, który będzie udawać barwą nasz minerał. Na koniec dodajemy odrobinę czegoś błyszczącego - srebrnego, złotego, piaskowego, holograficznego, perłowego albo brokatowego lakieru. Na naszą powierzchnię wylewamy po kilka kropel lakierów, w dowolnych proporcjach - zależy który kolor ma dominować w manicure. Następnie, zanim lakiery zaczną zasychać, obracamy ją w różne strony, pozwalając lakierom spływać, rozmywać się i przenikać. Ważne, żeby lakierom nie pomagać i np. nie dmuchać na nie - popełniłam ten błąd i zamiast efektu kryształu otrzymałam wizualizację gołębiej kupy, czego jako mieszkanka Krakowa bardzo nie polecam. Kiedy wzór naszej "naklejki" nas satysfakcjonuje, odkładamy ją do wyschnięcia na około 6-8h. Po tym czasie odrywamy nasze dzieło (lakiery muszą być całkowicie suche, nie mogą się kleić ani ciągnąć) i tniemy ją na kawałki wielkości naszych paznokci. Takie kawałki nakładamy na paznokcie, najlepiej na jeszcze lekko klejący się lakier bazowy i odcinamy nożyczkami ich nadmiar. Wyrównujemy brzegi pędzelkiem zanurzonym w zmywaczu, a na koniec pokrywamy paznokcie top coatem (ja użyłam Insta - Dri od Sally Hansen).

Miętowo - srebrne geode nails | Suche marble - tutorial krok po kroku Miętowo - srebrne geode nails | Suche marble - tutorial krok po kroku

Co sądzicie o tym manicure? Jakie kolory wykorzystałybyście do takiego zdobienia?

~ Natalia

Zobacz też: