Marmurkowe paznokcie - white marble | 3 sposoby na marmurek

Trend na marmurkowe paznokcie towarzyszy nam już od dłuższego czasu i jak na razie nie zapowiada się na to, żeby miał odejść. Wcale mnie to nie dziwi - taki wzorek nie tylko jest bardzo prosty do zrobienia, ale też wygląda na dłoniach ciekawie i stylowo. Na dzisiaj przygotowałam dla was 3 różne sposoby na wykonanie takiego manicure w domu oraz moją małą wariację na ten temat.

Marmurkowe paznokcie - white marble | 3 sposoby na marmurek Marmurkowe paznokcie - white marble | 3 sposoby na marmurek

Do wykonania zdobienia będziemy potrzebować białego lub jasnoszarego lakieru, który będzie naszą bazą. Następnie, w zależności od tego, jak intensywny efekt chcemy otrzymać, dobieramy do niego lakier czarny lub szary. Do malowania "pęknięć" w naszym marmurze najlepiej użyć cienkiego pędzelka, ale można posłużyć się też np. wykałaczką. Ostatnimi niezbędnymi rzeczami są zmywacz do paznokci i dowolny pędzelek (najlepiej o miękkim włosiu), którym będziemy rozmazywać lakier. Jeśli chcemy, do malowania zdobienia zamiast lakierów możemy wykorzystać farbki akrylowe. Wtedy potrzebna będzie czarna farba, pędzelek i woda.

Sposób 1 - cienki pędzelek

Używając cienkiego pędzelka na bazie malujemy cienkie, czarne kreski. Najlepiej malować kształty przypominające litery X lub Y, gdzie miejsca złączeń kresek są najciemniejsze i stopniowo bledną wraz z odległością od środka. Malujemy tyle elementów ile nam się podoba - im więcej, tym mniej widoczna będzie nasza jasna baza. Następnie, używając czystego pędzelka zamoczonego w zmywaczu do paznokci, delikatnie dotykamy kresek, pozwalając im się rozpuścić. Najlepiej wykonywać delikatne ruchy góra-dół zamiast przeciągać pędzlem po paznokciu, bo możemy niechcący rozpuścić naszą bazę.

Sposób 2 - folia

Ten sposób jest zdecydowanie najszybszy. Możemy w nim wykorzystać kawałek folii - tutaj mamy kompletną dowolność. Może to być woreczek, folia śniadaniowa, a pewnie sprawdziłaby się nawet nawet aluminiowa (z tych cieńszych). Zwijamy kawałek naszej folii w kulkę i trzymając ją w ręce nakładamy na nią niewielką ilość lakieru do paznokci. Jeśli nałożymy na nią emalię nieco hojniej niż to było w planach, to możemy nadmiar odcisnąć np. na chusteczce do paznokci. Następnie, delikatnie dotykamy folią naszych paznokci. Powinny pozostać na nich nieregularne wzorki. Na koniec rozmazujemy nasze plamki pędzelkiem zanurzonym w zmywaczu, analogicznie jak w sposobie nr 1.

Sposób 3 - farbki akrylowe

Zamiast czarnego czy szarego lakieru do paznokci można użyć zwyczajnej, czarnej farbki akrylowej. Ten sposób jest zdecydowanie najbardziej pracochłonny, ale daje największą kontrolę nad efektem końcowym. Polega on na nakładaniu kolejnych warstw odpowiednio rozwodnionej (lub wymieszanej z bielą) czarnej farbki tak, żeby uzyskać efekt marmurka. Najlepiej przygotować sobie kilka (3-4) odcieni i nakładać je kolejno od najjaśniejszego do najciemniejszego tworząc charakterystyczne, marmurkowe pęknięcia. Jeśli jednak chcemy zaoszczędzić trochę czasu, to możemy namalować farbką czarne kreski dokładnie jak w sposobie 1, z tą różnicą, że później rozpuszczamy je pędzelkiem zamoczonym w wodzie.

Gotowe zdobienie wykańczamy ulubionym top coatem, który nabłyszczy, wyrówna i przedłuży trwałość manicure. Jest to szczególnie ważne w przypadku 3 sposobu, bo jeśli tego nie zrobimy, to farbki i cały nasz marmurek rozpłyną się przy pierwszym myciu rąk czy prysznicu.

Marmurkowe Marmurkowe paznokcie - white marble | 3 sposoby na marmurek

To zdobienie zdecydowanie trafiło do grona moich ulubionych. Jest bardzo proste do wykonania i w zasadzie nie wymaga żadnych większych umiejętności artystycznych. Można je namalować na wszystkich paznokciach lub tylko na kilku, ozdobić tasiemkami lub połączyć z innym lakierem i zawsze będzie wyglądać świetnie!

Podoba wam się taki marmurkowy manicure? Wykonywałyście takie zdobienie na swoich paznokciach?

~ Natalia

Zobacz też: