Jak przyspieszyć wysychanie lakieru do paznokci? | Domowe sposoby

W malowaniu paznokci najgorszy jest ten moment, kiedy wszystko jest już zrobione i nie zostaje nic, jak tylko czekać na ich wyschnięcie. Ile razy zdarzyło się wam, że zahaczyłyście czymś o nie do końca suchą emalię tym samym ją zadzierając? A może robiłyście manicure wieczorem i położyłyście się spać myśląc, że jest już suchy, a rano na paznokciach miałyście odbitą pościel? Chociaż lakiery hybrydowe są oraz popularniejsze, to duża część dziewczyn korzysta jeszcze z tradycyjnych emalii. Dla nas właśnie jest ten post - co zrobić, żeby lakier wysychał szybciej? Oto kilka sposobów!

Jak przyspieszyć wysychanie lakieru do paznokci?

Najpopularniejszym radami, które pamiętam jeszcze z gazet Bravo Girl kupowanych za ostatnie kieszonkowe, są machanie łapkami lub suszenie paznokci suszarką. Nie uważam ich jednak za jednak dobre pomysły. W takim przypadku bardzo łatwo wysuszyć tylko górną, wierzchnią warstwę lakieru, tym samym pozostawiając warstwy pod spodem nieutwardzone. Tak „wysuszony” manicure może tworzyć bąbelki w lakierze albo odgniatać się od materiału. Co zatem jest lepszym rozwiązaniem?

Cienkie warstwy

Banał, ale chyba najważniejszą zasada malowania paznokci jest im mniej, tym lepiej. Z reguły lepiej położyć na paznokcie dwie cienkie warstwy lakieru niż jedną, grubą. Mniej lakieru po prostu schnie szybciej. Chociaż wydaje się, że jeśli nałożymy na paznokcie jedną, grubą warstwę emalii to zaoszczędzimy masę czasu i nie trzeba będzie się bawić z pędzelkiem, to długi czas czekania na wyschnięcie manicure z pewnością sobie to odbije. Przy cienkich, szybko wysychających warstwach łatwiej też o precyzyjne pomalowanie paznokcia, zacieki czy zalane skórki.

Chlodna woda...

Bardzo popularnym sposobem jest włożenie dłoni do chłodnej wody. Przed malowaniem paznokci można przygotować sobie miseczkę z płynem, żeby nie ryzykować zniszczenia swojego manicure podczas przygotowań. Po pomalowaniu paznokci zamaczamy je w wodzie. Po kilku minutach możemy cieszyć się w pełni utwardzonym manicure.

...lub chłodny lakier

Woda? Bez sensu! Zawsze można pójść w inną stronę i schłodzić lakier przed nałożeniem go na paznokcie. Wystarczy chwila w lodówce i można robić manicure. Są typy lakierów, przy których robi to ogromną różnicę, np. Sally Hansen Xtreme Wear [KLIK].

Oliwka, olejek

Stworzenie swojego własnego wysuszacza do lakieru może być tak proste, jak mały spacer do kuchni. Po pomalowaniu paznokci można delikatnie posmarować je np. oliwą z oliwek lub olejem kokosowym. Da to efekt taki jak w przypadku większości drogeryjnych olejków do wysuszania lakieru. Przy okazji pomoże trochę ożywić skórki do paznokci — całkiem przyjemne dwa w jednym!

Wysuszacze, top coaty

Jeśli jeszcze nie próbowałyście kosmetyków tego typu, to nie ma na co czekać. Jest to chyba najszybsza metoda, która daje najlepsze efekty. W sklepach można znaleźć wiele produktów przyspieszających wysychanie lakieru, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybierać pomiędzy wysuszaczami w sprayu (Avon), oleistymi kropelkami (cztery pory roku) czy lakierami nawierzchniowymi (Seche Vite, Sally Hansen, Wibo i masa innych). Osobiście bardzo lubię top coaty, które nie tylko przyspieszają wysuszanie lakieru, ale także go nabłyszczają, ukrywają wszelkie niedociągnięcia w manicure i przedłużają jego trwałość. Ja nie rozstaje się z Insta-Dri od Sally Hansen, ale najlepiej przetestować kilka produktów i samemu wybrać to, co sprawdza się najlepiej. Każdy produkt inaczej współpracuje z różnymi markami lakierów, dlatego warto wysuszacz dobrać do swojej lakierowej kolekcji.

Macie swoje sposoby na przyspieszenie wysychania lakieru do paznokci? A może stosujecie którąś opisanych przeze mnie metod?

~ Natalia

Zobacz też: