Bordowo-biały marmurek | Paznokcie na jesień

Kiedy tylko przeczytałam komentarz "idealny kształt i długość paznokci" pod moim ostatnim manicure [KLIK!], wiedziałam, że będę się musiała za niedługo pożegnać z migdałkami. Nie dalej jak tydzień po publikacji tego posta połamałam je doszczętnie. Kompletnie odzwyczaiłam się już od krótkich paznokci, szczególnie takich spiłowanych w prostokąt. Pomyśleć, że jeszcze nie tak dawno nie uznawałam innych! Pomimo tego, że straciłam wszelkie zdolności chwytne (nie każcie mi podnosić z podłogi małych rzeczy jak np. monety czy igła) to przygotowałam jesienne zdobienie, którym chcę się dzisiaj z wami podzielić.

Bordowo-biały marmurek | Paznokcie na jesień

Marmurek to nadal mój ulubiony motyw i chociaż pokazywałam go już na blogu kilka razy, to nadal nie mogę go sobie odmówić. Tym razem postanowiłam przygotować go w innej wersji kolorystycznej. Ze względu na to, że na co dzień noszę raczej manicure w klasycznych lub stonowanych kolorach, bez szaleństw, to teraz też celowałam w coś, co nie będzie się gryzło z moimi ubraniami. W zasadzie to zwykły, czerwony lakier... z małymi odchyleniami. Sposób malowania niczym nie różni się od tego, który opisywałam w moim tutorialu [KLIK!]. Podmieniłam jedynie kolory emalii, których użyłam.

Za bazę posłużyła mi emalia Max Factor Glossfinity (numer 155 - Burgundy Crush) w pięknym kolorze bordo. O ile jego odcień bardzo mi się podoba, to sam lakier ma kilka wad, które doprowadzają mnie do szewskiej pasji. Jest to między innymi jego rzadka konsystencja, przez co rozlewa się po skórkach i to, że okropnie farbuje skórę na różowo (przez co ciężko go zmyć, więc powodzenia z poprawkami). Białe pęknięcia namalowałam cienkim pędzelkiem do zdobień i białym lakierem Eveline miniMAX (numer 253). Muszę jednak przyznać, że dużo łatwiej zrobić marmurek używając czarnej emalii.

Bordowo-biały marmurek | Paznokcie na jesień Bordowo-biały marmurek | Paznokcie na jesień

Efekt końcowy jest dość niestandardowy, ale bardzo mi się podoba. Na pewno będę testować inne połączenia kolorystyczne. Zdobienie z dzisiejszego posta jeszcze zagości na moich paznokciach tej jesieni, może nawet więcej niż jeden raz.

Lubicie marmurkowe zdobienia? Jak wam się podoba ten manicure? Który marmurek jest waszym faworytem - biały czy bordowy?

~ Natalia

Zobacz też: