O mnie

Mój profil kosmetyczny
My beauty profile

Cera: Przetłuszczająca się, co jest najbardziej widoczne na nosie oraz na policzkach. Bardzo wrażliwa na niektóre składniki kosmetyków. Nie jest skłonna do alergii czy podrażnień, ale na wszelkie niedogodności reaguje wypryskami. Pory łatwo się zapychają, bardzo źle reaguje na parafinę. Bardzo duża tendencja do nawracających zaskórników zamkniętych, głównie w okolicach brody, żuchwy i dolnych części policzków.

Face: Oily, especially on my nose and cheeks. Not at all allergic nor sensitive, but some products' ingridiends cause me blemishes. Pores get easily stuffed, the main cause of this is paraffinum liquidum.

Skóra: Plecy - tłusta z okresową skłonnością do wyprysków. Nogi - skóra sucha. Kolana, łokcie, pięty - skóra wysuszona na wiór. Na reszcie ciała skóra normalna. Karnacja jasna, o żółtych, ciepłych tonach. Szybko się opalam na kolor brudnego złota.

Skin: Back - oily with seasonal blemishes. Legs - dry. Knees, elbows, heels - seriously dry. Rest of the body - normal. Light, yellow-ish complexion.

Włosy: Aktualnie sięgające do ramion. Bez grzywki. Na długości dość suche, ale błyszczące, wywijające się od wilgoci. Są bardzo podatne na zabiegi stylizacyjne, ba! głupie założenie włosów za uszy odkształca je na cały dzień. Mają dużą skłonność do wypadania, nasilającą się wiosną i jesienią. Skóra głowy normalna. Mój naturalny kolor włosów to typowy, mysi, ciemny blond. Farbowane farbą Syoss na kolor ciepły brąz.

Hair: Shoulder-length, no bangs. Pretty dry, but shiny. Prone to styling. They fall out a lot, especially during spring and autumn. Natural hair colour - light brown/dark blonde. Dyed with Syoss' warm brown.

Paznokcie: Aktualnie nie mam na co narzekać :) Mam małą, dość wąską płytkę. Same paznokcie są dość giętkie, spiłowywane przeze mnie na prosto. Łamią się tylko w naprawdę wyjątkowych sytuacjach - przy bardzo mocnym uderzeniu w palec itp. Zazwyczaj wystają około 0,5cm poza opuszki palców. Nie zadzierają się. Gdy są zbyt długie, zaczynają się delikatnie rozdwajać na rogach.

Nails: Nothing to complain about :) Small, narrow plate. They don't usually break.

Zapachy: Perfumy - zapachy aromatyczne, drzewne, korzenne, orientalne, ostre. Idealne: LINK. Ogólnie, jeżeli o perfumach da się powiedzieć, że są "babciowe" albo "dla starszej kobiety", to jest 95% pewność, że mi się spodobają. Nie przekonują mnie perfumy słodkie, ani te lekkie, kwiatowe. Inne (kosmetyki, woski, odświeżacze) - w zasadzie wszystkie poza zapachami wodnymi, morskimi, których nie znoszę. Chociaż, może tak - jeżeli można kupić kostkę toaletową o takim zapachu, to ja tego nie chcę.